Strona głównaPorady architekta  

Proces projektowania wnętrz. Etap pierwszy, czyli poznajemy oczekiwania Klienta.

Telefon. -Dzień dobry, widziałem Pani realizacje i byłbym zainteresowany projektem wnętrz. -Tak, to zdecydowanie komfortowa sytuacja. Inwestorowi spodobała się realizacja, zna stylistykę, w jakiej się obracamy, zasięgnął języka, jak pracujemy. To ważne. Ważne, aby zagrało.

Karolina Rogalska | 2014-12-30

Współczesny architekt - artysta, psycholog, socjolog, wywiadowca,wizjoner twardo stąpający po ziemi?

Rozmowa z Adamem Żarczyńskim o roli architekta w procesie projektowania domu i jego wnętrza. Czy inwestor powinien bać się architekta, dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i poddać nasze życie wnikliwej analizie?

Adam Żarczyński | 2014-07-21

Adaptacja poddasza użytkowego cz.2

W segmencie budynków jednorodzinnych najczęściej wybieranym przez kupujących rozwiązaniem jest dom z użytkowym  poddaszem.  Lubimy je ze względu na specyficzny charakter, a także możliwość ciekawej aranżacji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę adaptując poddasze? Jakich błędów unikać?

Maciej Garbowicz | 2013-11-06

Mozaika w łazience i nie tylko

Sztuka mozaiki znana była już w starożytności. W Mezopotamii przedstawiano w ten sposób wizerunki zwierząt, sceny z życia pałacu lub sceny wojenne. Wykonywano je z kawałków marmuru, lapis lazuli, macicy perłowej, złota, srebra i alabastru. 

Anna Kopaszewska | 2013-08-05

Zaczynam od serca

W momencie gdy w materiałach fachowych o projektowaniu pojawia się stwierdzenie o kierowaniu się sercem, budzi to nasze zdziwienie. Przecież ma być ładnie, funkcjonalnie, profesjonalnie, a nade wszystko tak, jak my chcemy. Powszechnie zapominamy: architektura jest królową sztuki.


1  2  3  4  następna 

Ostatnie wpisy

Zobacz wszystkie

Archiwum

RSS


PobierzFlash